Китайський гороскоп

Китайський зодіак, Шен Сяо, є важливою частиною східної астрології та відбиття стародавньої китайської культури. Ця східна зодіаку базується на дванадцятирічному циклі, де кожен рік місячного календаря в циклі відповідає знаку тварини.

Кожна людина, з того дня, коли вони народилися, має унікальний знак тварин, що супроводжує їх протягом усього життя. 12 тварин китайської зодіаку з'являються в такому порядку: щура, вола, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, козел, мавпа, півень, собака та свиня.

Знак тварин - це символ народження, який несе китайські зодіаку прогнози долі та поведінки людини. Кожен знак тварин несе індивідуальні характеристики особистості, і на основі цих рис, китайці можуть передбачити сумісність людей з двома різними знаками тварин. Більше того, китайський календар зодіаку містить вказівки щодо того, як люди повинні жити своїм життям і на яких сферах життя вони повинні зосередити свою увагу залежно від поточного року.

Історія китайської астрології

Знаки тварин у китайському Зодіаку відповідають кожному році місячного календаря на основі дванадцятирічного циклу. Походження числа дванадцять у китайському зодіаку пов’язане з традиційним Китайська астрологія і астрономія. Стародавні китайці зауважили, що протягом року існує 12 повних місяців, і вони вважали число 12 числом, даним за волею Неба. Отже, один джи - це 12 років, один рік - 12 місяців, а один день має 12 періодів часу. Звідти число 12 стало помітним у китайському Зодіаку і призвело до створення Дванадцяти земних гілок та дванадцяти тваринних знаків китайського календаря.

Китайський гороскоп

Як і інші системи, система дат китайського гороскопу була створена для підрахунку років і зараз є загальновизнаною системою, заснованою на григоріанському календарі.

Відбір тварин та порядок їх розміщення в китайському Зодіаку залежить від їх впливу на життя людей. Бик, півень, свиня, кінь, собака та коза - це домашні тварини, яких вирощують люди, тоді як тигр, дракон, щур, кролик, мавпа та змія - тварини, яких любить китайський народ.

Тварини були відібрані під час правління династії Хань, між 202 р. До н. Е. - 220 р. Н. Е., І звірині роки носили імена відповідно до відповідного символу Земної гілки, такі як Зі Щур, Чоу Окс, Інь Тигр, Кролик Мао, Чень Дракон, Змія Сі, Кінь Ву, Вівця Вей, Мавпа Шен, Ви Півень, Собака Сю і Свиня Хай.

Давня легенда про створення китайського зодіаку

Існує багато легенд, що стосуються створення років китайського гороскопу, але варто згадати найпоширенішу. У ньому сказано, що одного разу Нефритовий Імператор (у китайському фольклорі відомий як Імператор на Небі) наказав тваринам визначити календарними знаками. Імператор сказав, що 12 тварин, які прибудуть першими наступного дня, будуть позначені як китайські знаки зодіаку. Щур і кіт почули про новини першими і вирішили піти разом до місця зустрічі. Однак наступного дня щур забув про свого друга і побіг сам до імператорського палацу.

По дорозі туди щур зрозумів, що інші тварини бігають швидше, і уклав угоду з волом, сказавши, що він заспіває йому, якщо він понесе його на спині. Вол дістався до палацу раніше за інших тварин, і щур зісковзнув з його спини і став першою твариною китайського Зодіаку, а віл став другою. Друг щура, кішка, пропустив вибір тварин, тому що він прибув до палацу занадто пізно, і тому кішки та щури були ворогами з найвазірших часів.

Китайська теорія зодіаку Інь і Ян

Фіксований порядок тварин у китайських знаках зодіаку був вирішений на основі сприйманих атрибутів та китайської теорії Інь та Ян. Для того, щоб визначити інь або ян тварини, треба підрахувати кількість пальців, кігтів або копитів. Тварини з непарними та рівними номінами пальців розташовані в черговій послідовності інь-ян, причому пацюк є єдиною твариною, яка несе як атрибути Інь, так і ян, оскільки вона має іншу кількість ніг на передній і задніх ногах. Ось чому щура займає перше місце в рейтингу китайських знаків зодіаку.

Окрім врахування атрибутів інь-ян тварин, стародавні китайці надавали символічне значення кожній тварині в китайському календарі. Щоб знаки тварин могли співіснувати в гармонії, сильні атрибути ян повинні були врівноважуватися атрибутами інь. Таким чином, мудрість щурів врівноважується працьовитістю вола, доблесть тигра - обережністю кролика, сила дракона - гнучкістю змії, наполегливість коня - єдністю козла, мінливість мавпи - стійкістю півня, а вірність собаки - привітністю свині.

Години китайського зодіаку

Окрім того, що кожен рік дванадцятирічного циклу асоціювався з твариною китайського зодіаку, в традиційній китайській культурі люди влаштовували одних і тих самих тварин відповідно до годин дня. Щоб визначити час, давньокитайці розділили цілодобовий день на дванадцять двогодинних періодів, також відомих як 12 шиченських або земних гілок, і призначили тварину на кожен період.

У китайській астрології кажуть, що на риси характеру людини та її долю впливає не просто рік народження, а й година народження. У системі земних гілок щоденних годин китайського Зодіаку тварини з’являються в тому ж порядку, що й у дванадцятирічному циклі: щур, віл, тигр, кролик, дракон, змія, кінь, коза, мавпа, півень, собака та свиня. Години щурів становлять від 11 с.м. і 1 а.м., з іншими тваринами, що приймають наступні двогодинні періоди у вищезазначеному порядку.

Ваш знак тварини в китайському зодіаку

Щоб дізнатись свій знак тварини у східному зодіаку, ви можете використовувати знак Китайський зодіакальний стіл. Розрахунок років за китайським місячним календарем вирішує, що людина зустрічатиме свій знак народження раз на дванадцять років. Наприклад, люди 1981 року народження належать до зодіаку півня, і вони познайомилися зі своїм знаком тварин або зустрінуться у них у 1993, 2005, 2017, 2029 роках тощо.

Однак якщо ваша дата народження припадає на період між 21 січня та 20 лютого за григоріанським календарем, ваш знак тварини може належати до китайського гороскопу попереднього року, оскільки китайський Новий рік припадає на цей період.

Китайський Зодіак Рік народження Бен Мін Ніан

Рік народження тварини в китайському календарі носить ім'я Бен Мін Ніан або Рік народження Зодіаку. 2018 рік - це рік Земного Собаки, тож цього року Бен Мін Ніан для всіх, хто належить до зодіаку собак. Згідно з приказками, люди у власному році народження Зодіаку можуть образити легендарного бога Тай Суй, який править над долею людей, і вони зазнають нещасть під час свого Бен Мін Ніаня. Є люди, які вважають, що чекати нещастя у вашому Бен Мін Ніані - це лише забобони, оскільки багатьом люди вважають рік свого народження щасливим. Фортуна залежить від людини.

Китайський прогноз зодіаку вчить серйозно ставитися до року народження та дарувати відповідні подарунки людям у своєму Бен Мін Ніані, щоб допомогти їм поліпшити стан. Для того, щоб зменшити нещасливий вплив року, древні радять носити червоні шкарпетки, поясні пояси або нижню білизну, подаровану старшими, оскільки, як кажуть, червоний колір приносить удачу і відганяє злих духів.

Більше того, ви можете придбати жетон у Пі Сю, міфічної дикої тварини з китайських традицій, яка, як кажуть, відганяє злих духів, і розмістити квіти або прикраси у щасливих вказівках знаку. Оскільки китайці вважають рік їх народження невдалим, є кілька важливих речей, яких слід уникати в цьому році, наприклад, шлюб чи заручини, відкриття бізнесу, інвестування та перебіг роботи. Триматися подалі від негативних місць, речей та людей також радимо під час свого бен-мін-ніана.

Якщо ви все ще задаєтеся питанням: «Який мій китайський Зодіак?”, Нижче ви можете знайти роки та характеристики особистості, що відповідають кожному знаку тварини.

12 китайських знаків зодіаку: значення та характеристики

Щур китайський знак
Щур

Щур посідає перше місце серед китайських знаків Зодіаку. Люди, які народились у 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996 та 2008 роках, належать до зодіаку щурів. Оскільки основною якістю, пов’язаною з цим тваринним знаком, є мудрість, ці люди спритні, делікатні, життєво важливі, честолюбні, практичні та чарівні. До їх слабких сторін можна віднести занадто упертий, жадібний, боязкий, багатослівний та охочий пліткувати.

Бик китайський знак
Бик

Бик займає друге місце серед знаків тварин китайського календаря. Якщо вашим родом народження є 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997 або 2009, ви належите до зодіаку биків. Віл - символ працьовитості, і люди цього знака, як правило, творчі, працьовиті, амбіційні, чесні та терплячі. Тим не менше, вони можуть бути впертими, байдужими, повільними, вузькодумими та поганими у спілкуванні.

Тигровий китайський зодіак
Тигр

Народжені в 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 та 2010 роках належать до тигрового зодіаку. Зайнявши третє місце в китайському Зодіаку, тигр асоціюється з хоробрістю. Люди, які належать до цього знаку китайського зодіаку, сміливі, чарівні, конкурентоспроможні, доброзичливі та щасливчики. Деякі з їх слабких сторін включають дратівливість, надмірне захоплення та бажання хвалитися іншими людьми.

Кролик китайський зодіак
Кролик

Кролик займає четверте місце в китайському календарі Зодіаку де це символ довголіття та удачі. Особи, рік народження яких - 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999 та 2011 роки, належать до кролицького зодіаку. Сильні сторони таких людей включають інтелект, обережність, лагідність, доброзичливість та доброзичливий характер. З негативного боку вони можуть бути впертими, поверхневими та меланхолійними.

Китайський зодіак дракона
Дракон

Якби ти був 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000 та 2012 років народження, ви належите до зодіаку дракона. Дракон посідає п’яте місце в знаках китайського зодіаку і представляє щастя та авторитет. Люди цього знака успішні, сміливі, добросерді, потужні та мужні. Однак вони можуть бути також нетактовними, пихатими, надмірно впевненими в собі і спритними.

Зміїний китайський зодіак
Змія

Люди, у яких рік народження 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 та 2013 належать до зміїного зодіаку. Змія посідає шосте місце в знаках китайського гороскопу і означає гнучкість. Ті, хто належить до цього знака, розсудливі, мудрі, спритні, симпатичні та привабливі. З негативного боку вони можуть бути жадібними, ледачими і зарозумілими.

Кінський китайський зодіак
Кінь

Кінь посідає сьоме місце в китайській астрології і представляє наполегливість. Якщо ви народились у 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002 та 2014 роках, ви належите до коня зодіаку. Ці люди часто легкі, вертикальні та сердечні. Деякі з їх слабких сторін можуть включати відсутність наполегливості та любов до витрачання грошей.

Китайський зодіак козла
Козел

Особи, рік народження яких 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003 та 2015 роки належать козячому зодіаку. Коза займає восьму позицію в китайському календарі Зодіаку і виступає за гармонію та солідарність. Люди, народжені в рік кози, сором’язливі, рішучі, фантазійні та ввічливі. Однак вони можуть бути також нереальними, короткозорими та песимістичними.

Китайський зодіак мавпи
Мавпа

Мавпа - дев'ятий знак тварини в китайському Зодіаку і це означає гнучкість. Народжені в 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004 та 2016 роках належать до гороскопу мавп. Ці люди мають енергійних, впевнених у собі, харизматичних, розумних, винахідливих та відданих особистостей. З іншого боку, вони можуть бути зарозумілими, егоїстичними, снобськими та неспокійними.

Півень китайського зодіаку
Півень

Люди з роком народження, такі як 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005 і 2017 роки належать зодіаку півня. Посідаючи десяте місце серед тваринних знаків китайського зодіаку, півень виступає за пунктуальність і вірність. Позитивні характеристики тих, хто народився в рік півня, включають незалежність, працьовитість, чесність, сміливість і доброту душі. Деякі їх слабкі сторони - це зарозумілість і сліпе захоплення людей чи речей.

Собака китайського зодіаку
Собака

Якщо ваш рік народження 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006 та 2018, ви належите до собачого зодіаку. Собака символізує чесність і відданість, і вона посідає одинадцяте місце в китайському Зодіаку. Люди, народжені в ці роки, доброзичливі, чесні, віддані, прямолінійні, розумні та відповідальні. З негативного боку вони можуть бути холодними, впертими, самовдоволеними та критичними до інших.

Китайський зодіак свині
Свиня

Свиня займає останнє, дванадцяте, місце серед тваринних знаків китайського зодіаку знаки і це уособлює багатство і удачу. Особи, що народились у 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 та 2019 роках, належать до зодіаку свиней. Люди, народжені в рік свині, чесні, веселі, щасливі, освічені, сміливі та щирі. Деякі з їх слабких сторін - це впертість, наївність, самовдоволення, ледачий та

Китайський рік зодіаку

Роки китайського зодіаку слідують за місячним календарем. Місячний календар має лише двадцять вісім днів, що пояснює, чому щороку китайський Новий рік припадає на інший день.

ПочатокКінецьПочатокКінецьПідписати
1900 січ. 311901 лют. 181960 січ. 281961 лют. 14鼠 щур
1901 лют. 191902 лют. 071961 лют. 151962 лют. 04牛 вол
1902 лют. 081903 січ. 281962 лют. 051963 січ. 24虎 тигр
1903 січ. 291904 лют. 151963 січ. 251964 лют. 12兔 кролик
1904 лют. 161905 лют. 031964 лют. 131965 лют. 01龍 дракон
1905 лют. 041906 січ. 241965 лют. 021966 січ. 20蛇 змія
1906 січ. 251907 лют. 121966 січ. 211967 лют. 08馬 кінь
1907 лют. 131908 лют. 011967 лют. 091968 січ. 29羊 коза
1908 лют. 021909 січ. 211968 січ. 301969 лют. 16猴 мавпа
1909 січ. 221910 лют. 091969 лют. 171970 лют. 05鷄 півень
1910 лют. 101911 січ. 291970 лют. 061971 січ. 26狗 собака
1911 січ. 301912 лют. 171971 січ. 271972 лют. 14猪 свиня
1912 лют. 181913 лют. 051972 лют. 151973 лют. 02鼠 щур
1913 лют. 061914 січ. 251973 лют. 031974 січ. 22牛 вол
1914 січ. 261915 лют. 131974 січ. 231975 лют. 10虎 тигр
1915 лют. 141916 лют. 021975 лют. 111976 січ. 30兔 кролик
1916 лют. 031917 січ. 221976 січ. 311977 лют. 17龍 дракон
1917 січ. 231918 лют. 101977 лют. 181978 лют. 06蛇 змія
1918 лют. 111919 січ. 311978 лют. 071979 січ. 27馬 кінь
1919 лют. 011920 лют. 191979 січ. 281980 лют. 15羊 коза
1920 лют. 201921 лют. 071980 лют. 161981 лют. 04猴 мавпа
1921 лют. 081922 січ. 271981 лют. 051982 січ. 24鷄 півень
1922 січ. 281923 лют. 151982 січ. 251983 лют. 12狗 собака
1923 лют. 161924 лют. 041983 лют. 131984 лют. 01猪 свиня
1924 лют. 051925 січ. 241984 лют. 021985 лют. 19鼠 щур
1925 січ. 251926 лют. 121985 лют. 201986 лют. 08牛 вол
1926 лют. 131927 лют. 011986 лют. 091987 січ. 28虎 тигр
1927 лют. 021928 січ. 221987 січ. 291988 лют. 16兔 кролик
1928 січ. 231929 лют. 091988 лют. 171989 лют. 05龍 дракон
1929 лют. 101930 січ. 291989 лют. 061990 січ. 26蛇 змія
1930 січ. 301931 лют. 161990 січ. 271991 лют. 14馬 кінь
1931 лют. 171932 лют. 051991 лют. 151992 лют. 03羊 коза
1932 лют. 061933 січ. 251992 лют. 041993 січ. 22猴 мавпа
1933 січ. 261934 лют. 131993 січ. 231994 лют. 09鷄 півень
1934 лют. 141935 лют. 031994 лют. 101995 січ. 30狗 собака
1935 лют. 041936 січ. 231995 січ. 311996 лют. 18猪 свиня
1936 січ. 241937 лют. 101996 лют. 191997 лют. 06鼠 щур
1937 лют. 111938 січ. 301997 лют. 071998 січ. 27牛 вол
1938 січ. 311939 лют. 181998 січ. 281999 лют. 15虎 тигр
1939 лют. 191940 лют. 071999 лют. 162000 лют. 04兔 кролик
1940 лют. 081941 січ. 262000 лют. 052001 січ. 23龍 дракон
1941 січ. 271942 лют. 142001 січ. 242002 лют. 11蛇 змія
1942 лют. 151943 лют. 042002 лют. 122003 січ. 31馬 кінь
1943 лют. 051944 січ. 242003 лют. 012004 січ. 21羊 коза
1944 січ. 251945 лют. 122004 січ. 222005 лют. 8猴 мавпа
1945 лют. 131946 лют. 012005 лют. 92006 січ. 28鷄 півень
1946 лют. 021947 січ. 212006 січ. 292007 лют. 17狗 собака
1947 січ. 221948 лют. 092007 лют. 182008 лют. 6猪 свиня
1948 лют. 101949 січ. 282008 лют. 72009 січ. 25鼠 щур
1949 січ. 291950 лют. 162009 січ. 262010 лют. 23牛 вол
1950 лют. 171951 лют. 052010 лют. 242011 лют. 2虎 тигр
1951 лют. 061952 січ. 262011 лют. 32012 січ. 22兔 кролик
1952 січ. 271953 лют. 132012 січ. 232013 лют. 9龍 дракон
1953 лют. 141954 лют. 022013 лют. 102014 січ. 30蛇 змія
1954 лют. 031955 січ. 232014 січ. 312015 лют. 18馬 кінь
1955 січ. 241956 лют. 112015 лют. 192016 лют. 7羊 коза
1956 лют. 121957 січ. 302016 лют. 82017 січ. 27猴 мавпа
1957 січ. 311958 лют. 172017 січ. 282018 лют. 15鷄 півень
1958 лют. 181959 лют. 072018 лют. 162019 лют. 4狗 собака
1959 лют. 081960 січ. 272019 лют. 5Січень 2020 р. 24猪 свиня